Proč klimatizaci

K čemu je klimatizace dobrá a jak vám může posloužit?

Hlavním důvodem, proč si někdo pořizuje klimatizaci je teplotní komfort, ať už v letních nebo zimních dnech.

klimatizacesouchop-proc-klimatizaci

Drtivá většina klimatizačních jednotek, dnes už neumí jen chladit, ale také topit, odvlhčovat a čistit vzduch v místnosti, což uvítají především alergici.

Pokud pomineme hlavní funkci klimatizace, kterou je chlazení, nespornou výhodou klimatizační jednotky je i výtápění, kdy s klimatizacemi můžete vytápět i v hlavní topné sezóně.Vytápění klimatizační jednotkou, patří mezi nejúspornější druh vytápění vůbec.

Oproti plynovému kotli, se náklady na provoz klimatizace pohybují zhruba s padesáti procentní úsporou a u elektrického vytápění se pohybuje úspora okolo sedmdesáti procent.
Pokud máme klimatizační jednotku ve většině místností, lze také žádat o levnější tarif u dodavatele elektřiny, což přináší další úsporu.

Klimatizační jednotky jdou samozřejmě s dobou a proto lze mít v klimatizacích i WiFi modul, pro vzdálené ovládání klimatizace odkudkoliv, případně i ionizátor, pro aktivní čištění vzduchu v místnosti, také lze pořídit vnitřní jednotky v různých barevných kombinacích, dokonce i tvarech.

Klimatizaci je samozřejmě potřeba pravidelně servisovat, my doporučujeme alespoň 1x za rok pro zajištění optimálního chodu a dlouhé životnosti zařízení.